Exkurzia do Viedne

Tradične pred Vianocami navštevujú naši žiaci Viedeň, aby sa nadýchali adventnej atmosféry a užívali si čaro predvianočnej Viedne. Aj tento rok, 15. decembra, prežili triedy I.PG, II.KD a III.PG-FG v tomto malebnom meste zaujímavý deň.

Najprv zavítali do technického múzea, kde mohli obdivovať rôzne technické zázraky minulosti – od lietadiel, železničných vozňov, cez bicykle, autá, motorky až po drobné domáce spotrebiče, hudobné nástroje pod. Niektorí si vyskúšali úlohu televízneho moderátora v improvizovanom štúdiu, iní usilovne šliapali v kolese (ako škrečok(, aby vyrobili elektrický prúd a pod. Na svoje si prišli aj tí, ktorých zaujíma výroba železa (vysoká pec( alebo elektriny – vodná turbína a pod.

Po návšteve múzea sa občerstvili na vianočných trhoch pred rozprávkovým Schónbrunnom. Potom prišla na rad krátka poznávacia prechádzka historickým centrom – prírodovedecké múzeum, umelecko-historické múzeum, štátna opera, Albertina, Sacherhotel, Štefansdom, Hofburg, Parlament, Burgtheater, radnica... To sú pamiatky, o ktorých mnohí počuli, ale videli ich prvý raz v živote. Zostal čas aj na krátke nákupy vianočných drobností či suvenírov a zlatým klincom dňa bol povestný „Christkindlmarkt“ – teda vianočné trhy pred novou radnicou.

Keďže bolo aj pekné počasie, všetci sa vrátili domov spokojní, aj keď trošku unavení. Cestou domov vznikali v autobuse nápady – čo takto vrátiť sa do Viedne na konci šk. roku, poprechádzať sa v schónbrunnských záhradách...... Mal sehen! Uvidíme!Infovek MVP SŠ ISIC
© SOŠ Hlohovec 2010 - 2020 | Vytvoril Peter Kianička
Stredná odborná škola, Nerudova 13, 92001 Hlohovec, číslo školy: 623015
tel: 033 7320076, fax: 033 7320075, e-mail: zss.hlohovec@zupa-tt.sk
Optimalizované pre: 1024x768+, IE8+, FF3+, Opera 10+, Chrome3+