Vyhľadávanie


Rozšírené vyhľadávanie

Posledný článok
Kritériá pre študijné odbory, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania žiakov ZŠ pre šk. r. 2020/2021

Pridané: 23.01.2020

Zobraziť celý článok...

Najnovšia fotografia

Návšteva žiakov zo Základnej školy sv. Jozefa


Dnes je na obed
Polievka rascová s vajcom
Omáčka kôprová
Knedľa
Bravč. mäso na paprike
Čaj ovocný


RSS zdroje

rss RSS novinky
rss RSS články
rss RSS galéria


Partneri a sponzori

progeCAD logo

ISIC

Národný projekt: Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva

Zvyšovanie kvality vzdelávania v základných a stredných školách s využitím elektronického testovania

Národný projekt - Rozvoj stredného odborného vzdelávania

Facebook stranka školy

Instagram stranka školy

Xtra Slovakia s. r. o.

Enviral

Saneca
Exkurzia do Viedne

Tradične pred Vianocami navštevujú naši žiaci Viedeň, aby sa nadýchali adventnej atmosféry a užívali si čaro predvianočnej Viedne. Aj tento rok, 15. decembra, prežili triedy I.PG, II.KD a III.PG-FG v tomto malebnom meste zaujímavý deň.

Najprv zavítali do technického múzea, kde mohli obdivovať rôzne technické zázraky minulosti – od lietadiel, železničných vozňov, cez bicykle, autá, motorky až po drobné domáce spotrebiče, hudobné nástroje pod. Niektorí si vyskúšali úlohu televízneho moderátora v improvizovanom štúdiu, iní usilovne šliapali v kolese (ako škrečok(, aby vyrobili elektrický prúd a pod. Na svoje si prišli aj tí, ktorých zaujíma výroba železa (vysoká pec( alebo elektriny – vodná turbína a pod.

Po návšteve múzea sa občerstvili na vianočných trhoch pred rozprávkovým Schónbrunnom. Potom prišla na rad krátka poznávacia prechádzka historickým centrom – prírodovedecké múzeum, umelecko-historické múzeum, štátna opera, Albertina, Sacherhotel, Štefansdom, Hofburg, Parlament, Burgtheater, radnica... To sú pamiatky, o ktorých mnohí počuli, ale videli ich prvý raz v živote. Zostal čas aj na krátke nákupy vianočných drobností či suvenírov a zlatým klincom dňa bol povestný „Christkindlmarkt“ – teda vianočné trhy pred novou radnicou.

Keďže bolo aj pekné počasie, všetci sa vrátili domov spokojní, aj keď trošku unavení. Cestou domov vznikali v autobuse nápady – čo takto vrátiť sa do Viedne na konci šk. roku, poprechádzať sa v schónbrunnských záhradách...... Mal sehen! Uvidíme!Infovek MVP SŠ ISIC
© SOŠ Hlohovec 2010 - 2020 | Vytvoril Peter Kianička
Stredná odborná škola, Nerudova 13, 92001 Hlohovec, číslo školy: 623015
tel: 033 7320076, fax: 033 7320075, e-mail: zss.hlohovec@zupa-tt.sk
Optimalizované pre: 1024x768+, IE8+, FF3+, Opera 10+, Chrome3+