Sme zdatní? Odolní? Prežijeme?

Naši tretiaci každoročne absolvujú Kurz ochrany života a zdravia (KOŽAZ). Cieľom kurzu je prispieť k zvýšeniu fyzickej zdatnosti a psychickej odolnosti študentov a pomôcť im pripraviť sa na riešenie mimoriadnych situácií.

Tohtoročný kurz sa konal v dňoch 7. až 9. septembra v Chatovej osade Vincov les neďaleko Sládkovičova. Počas troch dní študenti III. BF-KV, III. PG-FD a III.KD rozdelení do štyroch družstiev absolvovali kurz zdravotnej prípravy, topografie, streľby zo vzduchovky a trénovali hod granátom na cieľ. Po absolvovaní kurzov využili bazény termálneho kúpaliska Vincov les. Krásne septembrové počasie prialo šanteniu v bazénoch, ktoré si plavci užili do sýtosti a neplavci využili príležitosť a skúšali stať sa plavcami.

Kurz zakončil branný pretek, v ktorom družstvá plnili úlohy na jednotlivých stanovištiach, kde zbierali body za správne zodpovedané otázky, zásahy vzduchovkou do terča a zásahy cieľa granátom.

Obohatení o vedomosti, utužení vodou a slnkom, s upevnenými kamarátstvami - tretiaci si takýto štart do nového školského roka veľmi pochvaľovali.

Spoločná príprava jedla, opekačka, volejbal, spoločne strávený čas – to je to, čo k študentskému životu patrí. Pre nás, učiteľov, bolo zadosťučinením počuť na záver: "Ďakujeme za super tri dni."Fotografie z KOŽAZu 2016/2017Infovek MVP SŠ ISIC
© SOŠ Hlohovec 2010 - 2020 | Vytvoril Peter Kianička
Stredná odborná škola, Nerudova 13, 92001 Hlohovec, číslo školy: 623015
tel: 033 7320076, fax: 033 7320075, e-mail: zss.hlohovec@zupa-tt.sk
Optimalizované pre: 1024x768+, IE8+, FF3+, Opera 10+, Chrome3+