Ako sa I.PG-FD vlakom za Tutanchamonom vybrala

V utorok 16. decembra naša trieda I.PG-FD navštívila hlavné mesto Bratislavu. Rozhodli sme sa ísť s pani profesorkami vlakom a zažiť trochu dobrodružstva.

V Bratislave na Hlavnej stanici sme sa rozdelili na dve skupiny. Prvá skupina milovníkov histórie a najmä starovekého Egypta, sa odviezla autobusom k Inchebe a tam navštívila výstavu Tutanchamon. Výstava nesklamala, bola naozaj zaujímavo inštalovaná a poklady faraónovej hrobky boli fascinujúce.

Druhá skupina sa prešla pešo do Starého Mesta, kde sme si obzreli Michalskú bránu, Dóm sv. Martina a krásne budovy Starého Mesta. O desiatej hodine konečne otvorili Slovenskú národnú galériu, kam sme mali nasmerované. Prešli sme štyri poschodia a poprezerali si obdivuhodné sochy, maľby, kresby, obrazy a fotografie.

Neskôr sme už všetci spolu navštívili Galériu mesta Bratislavy v Pálffyho paláci. Všetkým sa najviac páčila Pasáž od Mateja Kréna, pozostávajúca z takmer 15 000 kníh, ktoré spolu so zrkadlami vytvárajú ilúziu nekonečného priestoru.

Po tom, čo sme sa prešli po vianočných trhoch, sme si u Čumila ešte urobili „trápnu“ fotku. Trápnu preto, lebo sa pri nej fotí každý druhý turista. Ale sme radi, že máme prvú spoločnú fotku našej triedy!Kristína Kollárová, I.PG-FD

Infovek MVP SŠ ISIC
© SOŠ Hlohovec 2010 - 2020 | Vytvoril Peter Kianička
Stredná odborná škola, Nerudova 13, 92001 Hlohovec, číslo školy: 623015
tel: 033 7320076, fax: 033 7320075, e-mail: zss.hlohovec@zupa-tt.sk
Optimalizované pre: 1024x768+, IE8+, FF3+, Opera 10+, Chrome3+